Moja majka ima 68 god.ima velike probleme sa štitnom žlezdom, mnogo se znoji, a rezultati su ovi. EHO ŠTITNE ŽLEZDE: Uvećana, lijevo se pruža retrost-ernalno, inhomogene strukture sa tankim rubom zdravog tkiva zauzeta velikim nodusima mešovite strukture. TSH-0,83;T3-1,44;T4-70,7. Ovi rezultati su napravljeni pre 4 meseca. Mnogo sam zabrinuta, šta dalje da se radi? Plaši me da nije nešto najgore.
    Molim Vas da mi odgovorite i da mi date savet.
    Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Poštovana, Vrednosti ispitivanih hormona su u granicama normale, tako da funkcija štitaste žlezde ne može biti razlog za tegobe. Ukoliko je jako uvećana, pogotovu što je uvećanje postavljeno iza grudne kosti može praviti probleme u disanju i gutanju. Što se uvećanja žlezde tiče jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. ass.dr Milena Velojić Golubović