Poštovani,
    imam 23 godine, ove godine punim 24. Pre devet godina nadjena mi je cista na štitnoj žlezdi, medjutim poslednji nalaz je pokazao da imam više nodusa, iako ne znam šta su. FT4 je normalan ali TSh je malo povećan, ali ništa značajno. Zanima me šta su ti nodusi?

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Poštovana, Postojanje nodusa štitaste žlezde je relativno često kod žena. Ukoliko je funkcija u granicama normale nije potrebno lečenje, uz ultrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje. Ukoliko dođe do rasta nodusa i cele štitaste žlezde jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. ass.dr Milena Velojić Golubović