Poštovana,
    Radila sam OGTT test sa 75gr.glukoze. Ja sam taj test radila u 08h ujutro, ali sam u toku noći popila dve čaše Koka-kole. Tako da sam taj test radila 3 sata posle unosa koka-kole. Rezultati su :0 h : 7,5 30 min :13,9 60 min :14,6 90 min :13,4 120 min : 8,5 insulin 47 insulin 90 min ;106 insulin 120min: 73 Da li ima veze sa povećanim vrednostima to što sam pila Koka-kolu tri sata pre jela? Vadila sam posle mesec dana krv. Glukoza je bila: 5,6,a hemoglobin A1c-5,8. Dobila sam da pijem samo lek Siofor. Da li sam ja dijabetičar? I da li može pankreas da mi strada? Imam 40 god. i gojazna sam.

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Poštovana, Interpretacija testa koji je sproveden tri sata od vfeće količine koka kole nije moguća. Da bi se test pravilno izveo ne treba biti na bilo kakvoj dijeti, uobičajena ishrana, ali 10-12 sati pre testa ne treba unositi hranu ili slatke sokove. Ponovite test, ali bez terapije lekovima koji su Vam propisani. ass.dr Milena Velojić Golubović