Imam tireoditis. Prvi put je tsh bio 4.13, a drugi 2.62. Prepisan mi je eutiroks od 25. Da li je ova terapija neophodna, s obzirom da su granicne vrijednosti tsh do 4?

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Poštovana, Ne razumem o kakvom tireoiditisu se radi, ali nijedan se ne leči uzimanjem preparata l-tiroksina, Eutyrox. Ova terapija se sprovodi samo kod postojanja hipotireoze, odnosno smanjenog rada štitaste žlezde. Kako se kod Vas radi o minimalnoj dozi leka i o normalnim vrednostima TSH, verovatno da nema potrebe za ovom terapijom. ass.dr Milena Velojić Golubović