Pre nedelju dana sam davala hormone na analizu, i sve je u granicama normale, ali prolaktin je znatno uvećan-2440. Zanima me koliko je taj hormon bitan i kako se leči ?
    Unapred hvala!!

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Poštovana, Vrednosti prolaktina koje navodite su značajno uvećane i zahtevaju detaljnije ispitivanje hipofize, CT ili NMR. Povišen prolaktin je jedan od najčešćih razloga steriliteta, poremećaja ciklusa i sekrecije mleka iz dojki. Terapijom lekovima se mogu postići odlični rezultati. Obratite se Vašem endokrinologu radi daljeg ispitivanja i lečenja. ass.dr Milena Velojić Golubović