Imam 30 godina i hashimoto oboljene stitnjace, TSH mi je 2,36. Pijem Eutyrox 75µg. Svi ostali hormoni su u redu kao i T3 i T4. Ne mogu da ostanem trudna, da li to ima veze sa stanjem stitnjace?

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Poštovana Hašimoto tireoiditis ne zahteva bilo kakvu terapiju. Ako je došlo do razvoja hipotireoze, onda se uključuje nadoknada hormona preparatima l-tiroksina, Eutyrox, u dozi koja se individualno određuje na osnovu vrednosti hormona i stanja pacijenta. Ukoliko je nadoknada adekvatna hipotireoza ne može biti razlog za probleme sa trudnoćom. ass.dr Milena Velojić Goubović