Poštovana,
    želim Vaše mišljenje, moja dg.hyperthyreosis, u februaru 2008 primila sam radioaktivni jod 131, prva kontrola je bila za 3 meseca, radjene su mi TSH koji je bio 0,06,i FT4 10,0. Dr.je napisala još uvek suprimovan TSH i normalan FT4, ništa za štitastu žlezdu, i dalje Propranolol. Zatim ova poslednja kontrola je bila 6.11.2008 gde je TSH bio 0,1,i FT4 14,0.Pisalo je normalan nalaz traženih analiza, ništa za štitastu žlezdu, postepeno smanjivati Propranolol do ukidanja. Ja sam postepeno ukidala lek ali odmah mi je bilo loše, osećala sam se kao i pre terapije, dr, je rekla da mogu i dalje da ga pijem, i sada mi je bolje, izgleda ne mogu bez njega?! Sledeća kontrola je tek u maju sa traženim osnovnih biohemijskih analiza krvi. Ima 3 meseca kako mi opada kosa, ne puno ali pre nije bilo tako, i kapci na očima su mi natečeni konstantno, i primetila sam da su mi se oči nekako uvećale tj. iskočile. Bila sam i kod oftamologa, svi pregledi su u redu, i ta dr je rekla da je to od štitne žlezde.
    Mene zanima, da li je sve ovo normalan proces što se kod mene dešava, da li će mi se još više uvećavati oči i ti natekli kapci? Da li će se splasnuti jednog dana?
    Molim za odgovor, unapred zahvalna.