Imam 55g. uradila sam uz. štitaste žlezde gde piše: dimenzije: normalne veličine - debljinaistmusa do 3mm - desni lobus 27x16x15mm -l evi lobus 26x14x15mm struktura:izrazito grube zrnaste strukture. fokalne promene:se ne diferenciraju, levo centralnocistična formacija 3mm vaskularizacija: uredna. cervikalna limfadenopatija:se ne registruje. nalazi hormona T3-1,77 (1,3-3,1) T4-82,1 (58-161) TSH-3,31 (0,400-4,000) PTH-62,46 (15,0-65,0) calcitonin<2,00 (0,0-11,5) TIREOGLOBULIN 92,5 (1,7-55,6)!! Atg-At 20,16 (0,0-25,3) Amc-At(tpo) 264,7 (0,0-10,0) !! Uplašena sam kod endokrinologa imam zakazani tek za 15 dana neznam o čemu se radi da su anti tela toliko povećana a i tireglobulin takiđe. da li to može da se leči lekovima ili mora možda operacijom. inače mi je ustanovljena osteoporoza na levoj ruci od ramena do lakta. gustina kostiju -2,49 kalcijum i fosvor ukrvi i urinu su uredu. gvožđe povišeno 36,3 Komp.krvna slika dobra .
    Molim Vas ogovorite mi da li je moj slučaj hitan. Jako sam depresivna,imam valove vruće, hladno,nervizna sam a od kako sam dobila ove rezultate ni san mi nije miran .
    U nadi da mi iskreno odgovorite, mnogo hvala.
    Zorica.

    Odgovoreno: 24. 01. 2009.
    • Poštovana, Navedene vrednosti urađenih analiza govore da je funkcija Vaše štitaste žlezde apsolutno u redu i da nema potrebe za daljim analizama i terapijom, i ona ne može biti razlog za bilo kakve tegobe. Kontrole jednom godišnje. Mnogo bitnije je postojanje osteoporoze koja sa navedinem rezltatima denzitometrije zahteva terapiju i redovno praćenje. ass.dr Milena Velojić Golubović