Bolujem od Hypertireoze i na terapiji sam Propiltiouracilom (50mg) 2x1. Bila sam do pre dva meseca na manjoj dozi 2x1/2 ali ja standardno imam nalaze hormona T3 i T4 kao i FT3 iFT4 u granicama normale ali TSH mi je 0,001. To je nalaz od 19.01.2009 dok su FT3 2,57 a FT4 13,34. Na dijalizi sam 10 godina , ako nesto znaci moj parahormon je 169. Od simptoma imam nervozu i aritmiju apsolutu /u porodici nemam obolele od štitnjače ali imam od aritmije apsolute - oni su na istom leku kao i ja Propafenu/ kako postoji mogućnost transplantacije bubrega kako da sredim TSH , i ima li on veze sa dijalizom?
    Hvala Vam

    Odgovoreno: 24. 01. 2009.
    • Poštovana, Niske vrednosti TSH mogu značiti veću šansu za ponovo pogoršanje hipertireoze nakon prekida terapije, odnosno da nije postignuti potpuno izlečenje i pored dobrih vrednosti FT4 i FT3 i ne postojanja tegoba. Možda je potrebno promeniti lek, odnosno krenuti sa terapijom tbl. Tiastat, što nekada daje jako dobre rezltate. Ponoviti analize FT3, FT4, TSH i TRab. ass.dr Milena Velojić Golubović