Mom ocu je lekar preporučio lek Amidaron, lekar je inače internista u penziji. Pri tom mu je rekao da postoji, ali ne zna tačno koji, lek sa istim dejstvom, ali manje štetan. Naglasio je da je Amidaron štetan po štitastu žlezdu, a ja sam se obavestila da je višestruko štetan.
    Da li znate koji je to lek koji bi zamenio Amidaron. Moj otac još nije počeo da uzima Amidaron.
    Hvala!

    Odgovoreno: 24. 01. 2009.
    • Poštovana, U toku terapije pomenutim lekom potrebno je kontrolisati funkciju štitaste žlezde na 3-4 meseca. Ukoliko dođe do izmene hormona prekinuti uzimanje leka. Nakon prekida sve se vraća na normalu. Takođe nije obavezno da do ovih izmena uopšte dođe, tako da ukoliko je Amiodaron neophodan u terapiji kardioloških problema nema razloga da se odričete uspešne terapije. O adekvatnim zamenama za Amiodaron konsultujte kardiologa. ass.dr Milena Velojić Golubović