Koji režim ishrane se preporučuje za osobe koje boluju od hipotireoze, nakon potpunog odstranjivanja štitne žljezde?

    Odgovoreno: 24. 01. 2009.
    • Poštovani, Nema posebne dijete kod bolesnika sa hipotireozom, ali u svakom slučaju treba obratiti pažnju na količinu hrane i telesnu težinu jer može postojati sklonost ka gojaznosti. Takođe izbegavati hronu bogatu životinjskim mastima. Neophodna je i redovna svakodnevna terapija preparatima l-tiroksina. ass.dr Milena Velojić Golubović