Imam 55 god.već 15 god patim od prkomernog znojenja. Poseldnjih 14 god.sam dijabetičar, a 1,5 god primam i inzulin. Malaksalost posle znojenja i hladnoća. Zadržava mi se voda, a pritisak mi je nomalan. Osećam jak bol u predelu srca. Uradila sam EKG i rezul...su u redu.
    Mene interesuje odkud to znojenje i šta bi mogao biti uzrok? Od lekova trošim: insulin, jurinex, endonapril, ansilan

    Odgovoreno: 24. 01. 2009.
    • Poštovana, Tokom trajanja šećerne bolesti dolazi do razvoja hroničnih komplikacija. Jedna od njih je i dijabetesna neuropatija, koja zahvata i vegetativni nervni sistem. To može biti razlog za Vaše tegobe. Ukoliko se postavi dijagnoza polineuropatije od strane neurologa, može se započeti lečenje preparatima alfalipoinske kiseline (Alfalipoin, Berlithion). Najvažniji deo borbe protiv svih komplikacija je dobra regulacija šećera u krvi. ass.dr Milena Velojić Golubović