Kako se manifestuje Hasimotov sindrom, kakav je tok i ishod bolesti?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 01. 2009.
    • Poštovana, Hronični autoimuni tireoiditis Hašimoto se ne manifestuje bilo kakvim tegobama i ne leči sve dok je funkcija štitaste žlezde u redu. Povećava šanse za razvoj hipotireoze, smanjenog rada štitaste žlezde, i tada se kreće sa lečenjem nadoknadom hormona. Da li će i kada nastati hipotireoza se ne može reći. Potrebne su kontrole hormona 1-2 puta godišnje. ass.dr Milena Velojić Golubović

Komentari na pitanje: #19565

    • Molim vas da mi odgovorite šta znači kada neko ima bazedovljevo-grejsovu bolest i hašimoto, tj. Konačna dijagnoza je hašitoksikoza? Više nisam sigurna da je to ona bolest, hipertireoza, od koje se lečim poslednjih 6 godina. Za to vreme sam pila tiastat, a kako je dug vremenski period, preporučena mi je operacija ili j131. Unapred zahvalna, s poštovanjem.

    • Mirjana Stevic 17. 02. 2010.

      Postovani, da li je normalno da kod hasimotovog sindroma budu povecani holesterol i trigliceridi i kako ih sniziti? Hvala unapred.