Poštovana,
    javljam Vam se po drugi put, već dve godine imam problem sa štitnom žlezdom, naglo sam se ugojila, to mi jako smeta psihički. Štitna žlezda mi je u celini uvećana evo i dimenzije dr22*23*50mm lr19*19*50mm debljina istmusa oko 9mm t3 t4 u granicama normale tsh13.7 Pijem eutiroks 50mg.
    Interesuje me da li mogu piti herba fast tablete za mršavljenje, jer mi one pomažu da omršavim?
    Unapred puno hvala

    Odgovoreno: 18. 01. 2009.
    • Poštovana, Vaša štitasta žlezda praktično nije uvećana i svopjom veličinom ne može praviti bilo kakve probeleme. Međutim jasno je da bolujete od hipertireoze i da je neophodna svakodnevna nadoknada hormona preparatima l-tiroksina. Prema vrednostima TSH sigurno je da je doza leka koju koristite mala i da treba povećati dozu na 75mikgr. a možda i na 100mikgr, što će se pokazati kroz kontrole hormona. ass.dr Milena Velojić Golubović