Moj muž (52god) je započeo sa dijetom 13. avgusta, pošto je šećerni bolesnik smanjio je ugljene hidrate max dnevno unešennih 100 Kkal . Jeo je dnevno 20 g samlevenog lanenog semena. Od povrća brokuli,karfiol,boraniju,prokelj, kiseo i sladki kupus, voće nije uzimao, sem jagoda, malina i borovnica. Posle izvesnog vremena stolica mu postaje tvrda i u komadicima, takvo stanje traje već 4-5 meseci. Jako sam zabrinuta da nije nešto opasno.
    Moje pitanje je: da li je takva situacija nastala zbog takve ishrane. Kakvo je Vaše mišljenje i šta nam savetujete.