Moji rezultati su t3-2.18 t4-145,tsh-2.16 radjeni su clia metodom. T3 i TSH su u granicama normale ali mi je t4 malo iznad normale. Savetovali su me da uradim hormone iako je štitna žlezda na pregledu bila uredu jer već duže vreme imam odredjene tegobe koje možda ukazuju na poremećaj rada štitne žlezde. Pre par godina počela je da mi opada kosa i sada mi je izuzetno slaba i retka. Rekli su mi da sam imala neke gjivice zbog pada imuniteta. Izgubila sam oko 5-6kg koje nikako ne mogu da vratim. Imam gastritis i česte probleme sa stolicom. Postala sam nesigurna i nervozna, znoje mi se ruke i znojim se ispod pazuha čak i kada mi je hladno od neke napetosti. Moguće je da je uzrok svemu ovom psihološki a možda su samo posledice psihološke prirode.
    Zanima me šta Vi mislite o svemu ovome.
     Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 18. 01. 2009.
    • Poštovana, Na osnovu navedenih rezultata analiza hormona štitaste žlezde i ultrazvučnog pregleda sigurno je da štitasta žlezda ne može biti razlog bilo kakvih problema. Obratite pažnju na dijetu, odnosno na vrstu hrane, količinu hrane i raspored obroka, možda će se neke od tegoba rešiti. ass.dr Milena Velojić Golubović