Poštovani dr,
    Molim Vas da mi odgovorite na pitanje u vezi štitne žlezde. Interesuje me da li poremećaj u radu iste ili postojanje čvorova na njoj ima kao simptom osećaj uboda u donjem delu vrata? Zadnja tri,četiri dana imam osećaj kao da me nešto bode u dnu sa leve strane, baš skroz u dnu gde se vrat završava kod ključne kosti, i to više u nekom položaju ili kad progutam, ali tada manje. Znam gde se nalazi štitna žlezda, ali ipak mi treba stručno mišljenje. Neke druge simptome nemam, hormone sam proveravala još 2003. godine, imam 42 godine. Plašim se svega i odlazak lekaru mi je trauma, jer odmah očekujem lose vesti.
    Molim Vas odgovorite mi nešto. Nemojte mi samo reći da hitno moram lekaru.
    Hvala!

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Poštovana, Veliko uvećanje štitaste žlezde ili postojanje velikih nodusa može stvoriti tegobe u smislu pritiska u vratu, otežanog gutanja ili disanja. Međutim obično su to jako velike promene jasno vidljive golim okom, sa deformacijom vrata. Probodi i bolovi nisu karakteristični za ove promene. Bolovi u predelu štitaste štitaste žlezde mogu biti posledica virusnog zapaljenja, što je praćeno povišenom temperaturom, visokom SE i fibrinogenom. ass.dr Milena Velojić Golubović