Bila sam kod doktora na UZ i ustanovljeno mi je pregledom da su mi se oba režnja štitnjače pojavila. Desni režanj 48*13*21mm lijevi režanj mjeri 48*13*17mm! UZ pregledom vrata prisutno je nekoliko duguljastih hipoehogenih nodusa poredjanih u nizu jedan ispod drugog, dimenzija najvećeg 4*8mm! Uredan nalaz sa slinovnicama. Ustanovljen mi je hasimoto tir. Kad sam radila horone t3,t4,tsh bili su uredni!
    Pa bi Vas zamolila za Vaše mišljenje o ovome? I htjela bih napomenuti da sam 3 i po godine u braku bez zanošenja u drugom stanju da li to može imati veze sa tim? I da li se trebam brinuti za te hipoehogene noduse?
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Poštovana Veličina Vaše štitaste žlezde je potpuno u redu, a kako su hormoni u granicama normale i funkcija. Nisam shvatila da li nodusi koje pominjente pripadaju štitastoj žlezdi, ili se radi o linfnim nodusima. U svakom slučaju štitasta žlezda ne može biti razlog za probleme koje imate i ne zahteva bilo kakvo lečenje. ass.dr Milena Velojić Golubović