Prije 2 mjeseca nalaz mi je pokazao da imam hipotireozu i pijem letrox 1/4 tab.dnevo. Zanima me dali smijem koristiti kakvu dijetu da smršam?

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Poštovana, Lečenje hipotireoze je jednostavno i efikasno i sprovodi se lekovima koje i Vi koristite. Potrebno je jedino odretiti odgovarajuću dozu leka koja je individualna, na osnovu kontrole hormona i stanja pacijenta. Doza od 1/4, što je verovatno 25mikgr je prilično mala i postavlja se pitanje da li je terapija uopšte potrebna. U svakom slučaju treba voditi računa o ishrani i korigovati telesnu težinu. ass.dr Milena Velojić Golubović