Možete li da mi objasnite rezultate: pre terapije: TSH 0,004 (0,400-4,000 uIU/ml) FT4 56,47 (12,00-22,00 pmol/l) Trak pozitivan 17,97 (>1,5 IU/L) anti-TPOantitela 570,23 (0-5,61 IU/ml posle terapije (45 dana,tiastat,propranolol) TSH 8,09 FT4 6,91

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Poštovana prvi rezultati jasno govore o postojanju povećanog rada štitaste žlezde, hipertireozi, što se mora lečiti. Terapija se sprovodi lekovima Tiastat ili Propiltiouracil uz propranolol i sedative. Doza leka je u početku veća, kasnije se smanjuje do doze održavanja koja se uzima i do dve godine da bi se postiglo potpuno izlečenje. Rezultati posle 45 dana terapije govore o dobrom odgovoru na lečenje, ali se lekovi ne bi trebalo potpuno ukiniti već smanjiti dozu na minumalnu i pratiti hormone. ass.dr Milena Velojić Golubović