FT3-4.5,FT4-27.0 TSH-0.1.Eho štitne žlezde, levi režanj 13x18x38mm, heteroehogene strukture smanjenog CD signala, desni režanj 15x16x39mm, heteroehogen dominantno hipoehogen kao i levi.Istmus 2mm znaci hroničnog lediranja štitne žlezde, sintigrafija štitne žlezde, značajno redukovano tireoidna žlezda sa prisutnim ehtra tireoidnim nakupljanjem.
    Interesuje me šta bi ovakvi rezultati tačno mogli da znače? Pio sam Letrox 100mg, a sada sam bez terapije mesec dana.

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Poštovani, Kako u tekstu koji se meni pojavljuje na ekranu vrednosti FT3 i FT4 nisu jasno čitljive, moslim da se radi o brojevima 4,5 i 27, ne mogu tačno da Vam odgovorim. Ukoliko su brojke tačne, verovatno ste krv za analize dalči u vreme kada ste uzimali Letrox. Reklo bi se da je doza bila veća od potrebne. Preparati L-tiroksina se koriste samo u terapiji smanjenog rada štitaste žlezde u dozi koja se individualno određuje uz kontrole hormona, i potrebno je doživotno uzimanje propisane doze. Kako ste Vi mesec dana bez terapije pitanje je da li Vam je uopšte takva terapija neophodna. ass.dr Milena Velojić Golubović