Imam smanjeni rad štitne žlezde ne homogene eho strukture. U parenhimu oba režnja uočava se po nekoliko relativno jasno ograničenih hipoehogenih do hipoanehogenih zona promera do 2.5mm. Dimenzije na poprečnom preseku su: istmus-2.4mm, desni režanj 12.8mm x 11.5mm, levi režanj 12mm x 12.3mm. TT4-102.Onmo 1/1, TT3- 1.9nmo 1/1, TSH-1.4mIU/1. Objektivni nalaz: sf-90/min, edema nema, tremora nema, sitnije gradje, slabije uhranjena, koža normalne vlažnosti. Dijagnoza: Struma micronodosa. Pijem tablete: Letrox 50mcg 1x1.
    Pitanje: Da li postoji neki efikasniji način lečenja ili ovo moram doživotno da pijem i da li ću se ugojiti?

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Poštovana, Ako Vam je postavljena dijagnoza hipotireoze biće potrebna nadoknada hormona doživotno. Doza leka se određuje na osnovu kontrole hormona i prisustva eventualnih tegoba. Kod Vas je propisana terapija sasvim odgovarajuća. Ultrazvučni nalaz odgovara dijagnozi. Kontrole 3-4 puta godišnje. ass.dr Milena Velojić Golubović

Komentari na pitanje: #18676

    • Postovani saljem vam rezultate moje stitne da mi objasnite desni rezanj 52-17-16 u sredisnjem djelu anehogen nodus velicine 8/7mm lijevi rezanj velicine 49/17/14mm nekoliko anehogeni nodosa do 3mm. Preostalo tkovo oba reznja je blago nehomogene u osnovi izoehogene eho strukture. . Misljenje: euthyreosis struma multi nodosa gl. Thyreoideae th. Nichil molim vase misljenje stim da doktor nije prepisao nikakvu terapiju lijep pozdrav