Poštovana,
    majci je prije mjesec dana uradjena operacija štitne žlijezde, nalazi su uredni prije op i posle op, otklonjen benigni tumor. Promuklo govori prije i posle još malo više možda posle op.
    Ima li to veze sa štitnom ili na šta bi drugo moglo asocirati, orl pregled uredan
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana, Promuklost može biti posledica jako velike štitaste žlezde koja pritiska na okolne strukture vrata. Takođe posle hirurškog uklanjanja štitaste žlezde može se javiti promuklost kao posledica samo operacije. Takvo stanje može biti prolazno ali i trajna posledica usled oštećenja u toku intervencije. ass.dr Milena Velojić Golubović