Možete li mi reći šta čini ishranu kod pacijenata obolelih od AKUTNOG DIJABETESA MELITUSA?

    Odgovoreno: 05. 01. 2009.
    • Poštovani,
      Najbitniji deo terapije šećerne bolesti čini upravo dijeta. Nemoguće je dijetu objasniti u par rečenica, tako da će Vam u svakom dispanzeru ili savetovalištu za šećernu bolest dati precizne dijetne liste u skladu sa potrebama pacijenta, uz druge praktične savete oko ishrane. Ono što je sigurne to je da postoji zabrana unošenja šećera, slatkiša i svega što sadrži šećer, raspored obroka i količina hrane prema potrebama. Obično postoji potreba redukcije telesne težine.
      ass.dr Milena Velojić Golubović