Našla sam u apoteci novi lijek pod imenom Banaba iz programa Strong nature od proizvodjača Elephant iz Beograda (u upustvu je navedeno da se lijek koristi radi regulacije nivoa glukoze u krvi ) pa me interesuje smije li se isti koristiti u terapiji dijabetesa tip 2 te koliko je ovaj lijek siguran i koje su indikacije kada se smije koristiti?

    Odgovoreno: 05. 01. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da se u ovom slučaju ne radi o registrovanom leku za lečenje šećerne bolesti, već o pomoćnom sredstvu kojih na tržištu ima dosta i od različitih proizvođača. O vrednosti takvih preparata ne mogu da se izjašnjavam, ali u svakom slučaju ukoliko se koriste nikako ne prekidati terapiju propisanu od strane lekara. Ukoliko i ima pozitivnog efekta eventualno smanjiti dozu propisanih lekova, uz redovne kontrole glikemije.
      ass.dr Milena Velojić Golubović