Već tri nedelje moji očni kapci su potečeni, kao da su puni vodom, dodje mi da ih probušim da bi istekla ta voda, takođe sva sam u otocima, imam poremećaj tiroide, ali primam redovnu terapiju, iako pijem puno vode ponekad jedva i da mokrim, uzimam lasex, ali posle toga opet ne mogu da izmokrim . Posećujem lekare, ali njihov odgovor ovde je, uzimaj terapiju.
    Molim Vas odgovorite mi šta dalje.... izgledam strašno..

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno bolujete od smanjene funkcije štitaste žlezde i neophodna je redovna terapija. Problemi koje opisujete mogu nastati ukoliko neredovno uzimate terapiju ili doza leka nije adekvatna, verovatno je manja od potrebne. Neophodna je kontrola hormona FT3, FT4 i TSH i korekcija terapije. Konsultujte i nefrologa.
      ass.dr Milena Velojić Golubović