Danas sam dobila rezultate hormona i štitne žlezde, pa mi je neophodno Vaše mišljenje, a rezultati su sledeći: TSH- 6.1; FT4- 10.3; TT3- 2.0 i prolaktin- 2442.
    Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti hormona štitaste žlezde su u granicama normalnih vrednosti, TSH je malo povišen, ali za sada nije potrebna bilo kakva terapija. Što se tiče vrednosti prolaktina koje je znatno uvećana neophodno je dodatno ispitivanje hipofize (ostali hormoni i kompjuterizovana tomografija-CT ili magnetna rezonanca-NMR hipofize) radi definitivne dijagnoze i odgovarajuće terapije.
      ass.dr Milena Velojić Golubović