Poštovani,
    primljena sam radi operativnog lečenja zbog sumnje postojanja fistule piriformnog sinusa. U junu 2008.,  načinjena je incizija i drenaža recidivirajućeg abscesa u nivou levog režnja štitaste žlezde. Eutiroidna, operisana kada je učinjena hemitiroidektomija levo. Definitivni ph nalaz. Struma colloides partim cistica gl thyr.
    Zanima me šta je to? Pijem Letrox 50.
    Da li mogu nastati neke komplikacije u trudnnoći?
    Hvala unapred!!!

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Nakon odstranjenja nodusa i dela jednog režnja štitaste žlezde ne bi trebalo da postoje problemi u vrednostima hormona, odnosno ostali deo žlezde može da luči dovoljne količine potrebnih hormona i nema potrebe za njhovom nadoknadom. Ukoliko je žlezda sa smanjenom funkcijom treba uzeti neki od preparata l-tiroksina, Letrox, a doza je individualna i određuje se na osnovu kontrole hormona i tegoba pacijenta. Uz dobru terapiju nema nikakvih ograničenja u pogledu trudnoće i rađanja.
      Ass. dr Milena Velojić - Golubović