Uvažena doktorka,
    majka mi boluje od dg - Tiroidnog hroničnog hašimotovog sindroma, ima angiomiopolip na levom bubregu.
    Molim Vas da mi pobliže, kao laiku objasnite o čemu je reč, te mi date stručno mišljenje o istom. Majka mora da odstrani to , verovatno hirurškim putem.
    Vjekoslav Bilbija

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • Poštovani,
      Hronični tireoiditis Hašimoto je autoimuno zapljenje štitaste žlezde i nema potrebe za terapijom sve dok je funkcija štitaste žlezde normalna. Postoji sklonost da dolazi postepenog do smanjenja lučenja hormona i onda je potrebna njihova nadoknada. Redovne kontrole hormona 1-2 puta godišnje. O promeni na bubregu više detalja ćete dobiti od urologa.
      Ass. dr Milena Velojić - Golubović