Želeo bih nešto više da znam o novom leku za dijabetes 2 JANUVIA.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Poštovani,
      Radi se o leku koji je na našem tržištu od skoro, ali se u svetu koristi duže. Pripada novoj grupi lekova za šećernu bolest tip 2 i pokazao je dobre rezultate kod pacijenata. Kod nas nije na pozitivnoj listi, ne dobija se na racept, mesečna terapija košta između 4 i 5 hiljada dinara. Uzima se jednom dnevno. Posebno je indikovan za pacijente koji do sada nisu koristili bilo kakvu terapiju, ili su se lečili samo jednim lekom.
      ass. dr Milena Velojić Goubović

Komentari na pitanje: #17935

    • Ja sam pocela da koristim januviu ali mnogo kosta. 28 tableta za 28 dana je oko 5400. U engleskoj je 30-tak funti.