Poštovani,
    pre dve godine otkriven mi je nodus dim. 11,9 x 9 mm. Nakon dve godine tj. u novembru 2008. na UZ pregledu nadjen je nodus u levom lobusu 22,8 x 12,9 mm. T3 iznosi 1,88, T4 je 97,0 a TSH je 0,210 LDH-288, calcitonin manji od 2.00. Radila sam i scintigrafiju štitaste žlezde i na njemu se ''prikazuje silueta difuzno uvećane štitaste žlezde, većeg levog lobusa i u donjem polu se uočava zona pojačane akumulacije ardionuklida".
    Koliko je opasno?

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Poštovana, Kod Vas se radi o postojanju više nodusa štitaste žlezde sa njenom normalnom funkcijom. Nema potrebe za uzimanjem bilo kakvih lekova, jer nema lekova za lečenje čvorova štitaste žlezde. Jedino definitivno rešenje je hirurška intervencije, i trebalo bi da se javite hirurgu radi daljeg lečenja. ass.dr Milena Velojić Golubović