Lekari su mi u bolnici davali eutireks lek od 25mg, a kada sam posla kući dali su mi da pijem dozu od 50mg! Zašto?

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Poštovana,
      najverovatnije je postavljena dijagnoza smanjenog rada štitaste žlezde i potrebna je nadoknada hormona upotrebom pomenutog leka. Početak terapije je postepen, sa povećanjem doze na 7-10 dana do potrebne doze koja je individualna za svakog pacijenta. Potrebne su kontrole hormona radi određivanja prave doze. ass.dr Milena Velojić Golubović