Dg. Struma polynodosa gl.thyreoideae. Hyperthyreosis.mb.graves. Obesitas.gr.III. Urađena mi je thyreoidectomia totalis. Patohistološka dijagnoza je carcinoma folliculare grandulae thyroidae. Pijem Letrox 100, zakazana mi je aplikacija radiojodne terapije. Prije neki dan uradila sam nalaze total TSH 37,24, tireoglobulin manje od 0,100 i kalcitonin manje od 2! Inače operacija mi je bila 20.10.2008.
    Molim Vas za Vaše mišljenje! Hvala.

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Poštovana, Imajući u vidu Vašu dijagnozu, neophodno je da se terapija lekovima sprovede adekvatno tome. Obavezno je da vrednosti TSH budu veoma niske, što se postiže većim dozama Euthyroxa. Sigurno je da treba uraditi i terapijsku dozu J131. Konsultujte se sa Vašim endokrinologom i onkologom oko korigovanja terapije. ass.dr Milena Velojić Golubović

Komentari na pitanje: #17675

    • Molim vas da mi prevedete sta znaci mamina dijagnoza i kako se leci ili sta vec struma microcystica gl thyreoideae. . . . . . Hvala