Već neko vrijeme osjećam nešto kao drmanje u vratu, na trenutak mi kao zastane vazduh, pa odmah prodje i sve tako naizmjenično. Napominjem da mi je odtranjena štitna prije tri mjeseca.
    Da li je moguće da je u pitanju posledica od operacije ili je već nešto drugo?
    Pozdrav i hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Poštovani, Hirurško odstranjenje štitaste žlezde ima posledicu nedostatak hormona, te je potrebna njihova nadoknada preparatima l-tiroksina(Euthyrox) u dozi koja se individualno određuje za svakog pacijenta. Moguće je da Vaša doza još uvek nije adekvatna, a moguće je da takve senzacije u vratu budu posledica ipak relativno skore hirurške intervencije. Verovatno će se vremenom tegobe smanjiti i nestati. ass.dr Milena Velojić Golubović