Imam problema sa štitnom žlezdom i koristim Eutirox 100. Vodim računa o ishrani ali kologrami ne idu dole. Interesuje me da li uz ovaj lek smem da koristim nešto za mršavljenje i šta?

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Poštovana, Hipotireoza je verovatno bil uzrok dodavanja kilograma pre započinjanja terapije. Nakon uključivanja leka koji koristite radi regulacije bolesti i nadoknade hormona potrebno je redukovati ishranu da bi se telesna težina vratila na staro. Možete uz redovnu i obaveznu terapiju l-tiroksinom uzimati i neki od lekova za regulaciju telesne težine (Xenical 3xl tableta pre glavnih obroka). ass.dr Milena Velojić Golubović