Poštovani doktore,
    Imam 45 god. Već tri godine borim se sa povećanom funkcijom štitne žlezde, doktori mi predlažu radio active iodin ili operaciju (živim u Kanadi) ali ja nisam za to. Prije 1 1/2 god. izgubila sam mišiće tj.moji mišići na rukama i nogama "više" kao da mi je 70 ili više god. Prije 3-4 mjeseca dobila sam bolove na pršljenu, zglobovima i petama.
    Molim Vas recite mi kakva je to bolest.

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Lečenje hipertireoze se započinje lekovima, ali ukoliko se za najviše dve godine ne postigne izlečenje mora se terapija promeniti i primeniti terapijska doza J131 ili hirurška intervencije, u zavisnosti od veličine žlezde. Moguće je da su Vaše tegobe posledica i dalje neregulisane bolesti. Proverite kustinu kostiju, uradite kostnu denzitometriju radi procene kvaliteta kosti. Ukoliko žlezda nije prevelika, moj savet je terapijska doza J131, kao način lečenja hipertireoze.
      Pozdrav.
      ass.dr Milena Velojić Golubović