Imam dijagnozu od lekara: dijabetes tip.2, polineuropatija, suženje krvnih sudova, povećan holesterol i trigliceride, depresiju F32, povišen krvni pritisak. Imam 55 god. Moj problem je u preteranom znojenju i bolovima mišića u celom telu. Znojenje se javlja i danju i noću uz osećaj hladnoće i razdražljivosti. Pijem puno lekova propisaih od lekara specijalista za sva pomenuta oboljenja. Nemam nikakvo poboljšanje a terapiju pijem godinu dana.
    Molim Vas recite mi šta dalje?

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Poštovani,
      šećerna bolest tokom trajanja stvara brojne hronične komplikacije. Jedina borba protiv njih je dobra regulacija šećera. Jedna od komplikacija je i dijabetesna neuropatija, koja zahvata i vegetativni nervni sistem, te bi to najverovatnije moglo biti objašnjenje Vaših tegoba. Možda bi u terapiju polineuropatije trebalo ukljičiti lekove, nešto od preparata alfalipoinske kiseline (Berlithion, Alphalipoin). ass.dr Milena Velojić Golubović