Radila sam analize hormona štitne žlezde koji su uredu, medjutim TgAt mi je uvećan- 359. Imala sam ranije problema sa žlezdom i lečila se ne znam da li sad treba da se obratim lekaru? Da li se moraju piti lekovi? I šta su uopšte antitela, kako se to leči?

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Poštovana,
      obzirom na laboratorijske analize koje pominjete nije Vam potrebna bilo kakva terapija. Povećanje antitela se ne leči, i može da predstavlja samo povećan rizik za nastanak promene funkcije štitaste žlezde. Za sada samo kontrole hormona jednom godišnje, ili pri pojavi nekih simptoma. ass.dr Milena Velojić Golubović