Poštovana,
    Pre mesec dana bila sam na pregled štitne žlezde, ultrazvučno (desni režanj šti.žl. veličine 19*22mm, lako homogen sa cistom centralno vel oko 5mm, levi režanj vel oko 17-18 grublje gradje) gde mi je endokrinolog rekao da pratim i da je to uglavnom normalan nalaz. Nisam imala nikakve tegobe. Medjutim u zadnjih 4 dana ja teško gutam, kao da imam knedlu u grlu.
    Da li je moguće da mi žlezda otežava gutanje? I da li treba ponovo da odem na kontrolu i javim se sa ovim tegobama?
    Hvala!!