Hvala na brzim odgovorima na predhodna pitanja. Prije tri mjeseca mi je odstranjena štitna žljezda zbog brojnih čvorova koji su bili u oba režnja, kao i lijevi režanj je bio uvećan. Od tada pijem euthiroks tablete, sada sam na dozi od 125 mikrograma. S vremena na vrijeme osjećam pojačanu uznemirenost, nekad noću ne mogu da zaspim, imam osjećaj pritiskanja na grudima "kao da mi je teg od sto kila na grudima". Tsh je i dalji visok, prije tri nedelje je bio 24.
    Molim Vaše mišljenje, šta bi bio uzrok tim tegobama? Koji je optimalni rok posle operacije da se organizam vrati u normalu, da prestanu ove tegobe ili će me pratiti cijelog života?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovani,
      Određivanje doze supstitucione terapije hipotireoze može potrajati neko vreme. Očigledno da je Vaša doza mala i da je treba povećati, uz dalju kontrolu TsH, srčane frekvence, nivoa lipida. Tegobe koje opisujete su možda posledica nedovoljne doze leka, ali možda ima i drugih problema. Konsultujte kadriologa i pulmologa.
      ass.dr Milena Velojić Golubović