Nakon preležanog Thyroiditis da Quervain (pre 1 godine) u subkliničkoj hipotireozi sam (bez terapije za sada}. Pojavljuju mi se uritke i otok usana i očiju (jednom i u grlu). Testovi na alergije - negativni, IgE , eozinofili - ok. U premenopausi sam.
    Da li je sve u vezi sa hormonskim statusom?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Subklinička hipotireoza pretpostavlja vrednosti TSH manje od 10, i ne zahteva terapiju ukoliko nema simptoma bolesti. Otoci mogu biti posledica manjka tireoidnih hormona, ali i promena u toku menopauze. Možda bi trebalo da krenete sa manjim dozama preparata l-tiroksina, Euthrox, u dozi od 25 ili 50mikrograma i da pratite da li će tegobe prestati.
      ass.dr Milena Velojić Golubović