Imam mikroadenom u desnom režnju adenohipofize, koji se izdvaja na postkontrasnoj studiji radiološkog nalaza, i čiji je promer 8mm.
    Koje su mogućnosti lečenja i kontrolisanja njegovog rasta i da li je moguće da se on potpuno izgubi ili smanji pod dejstvom neke terapije?

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana, Terapija tumora hipofize može biti medikamentozna u nekim slučajevima. Potrebno je odrediti kompletan hormonski status, i ukoliko postoji povišenje prolaktina krenuti sa lečenjem lekovima, što obično dovodi i do smanjenja mikroadenoma. Ukoliko su hormonske analize u redu i nema posledica prisustva tumora potrebno je praćenje, a moguća je i neurohiruška intervencija uklanjanja adenoma transnazalno, kroz nos, što zavisi od precene neurohirurga. ass.dr Milena Velojić Golubović