Postovana doktorka,
    pre nekoliko dana sam se javila kod endokrinologa posle nekih noćnih temperatura i bolova u vratu i uz UZ štitne žlezde i krvne analize ustanovljeno je da imam subakutni tireoiditis de Quairvain...Prepisana terapija je samo Diklofen retard i ranisan (ako me muči želudac od diklofena).
    Zamolila bih Vas, samo da mi prokomentarišete terapiju, jako cenim Vaše mišljenje.
    Srdačan pozdrav,
    Gordana!

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana, Subakutni tireoiditis je virusno zapaljenje štitaste žlezde, te je kao i kod drugih virusnih infekcija osnovna terapija mirovanje i simptomatska terapija. Kod izuzetno jakih bolova se mogu dati kortikosteroidi. Štp se tiče Vaše terapije ona je u redu, ja lično pacijentima češće savetujem upotrebu acetilsalicilne kiseline, aspirina, u nešto većim dozama i duže vremena, i dva meseca uz postepeno smanjenje doze. Zaštita želudačne sluzokože Ranisanom je sigurno preporučljiva. Ne zaboravite da je mirovanje veoma važan deo terapije u prve 2-3 nedelje lečenja. ass.dr Milena Velojić Golubović