Poštovana,
    želio bih da znam koje sve bolesti mogu dovesti do hiper i hipotireoidizma i takođe da li postoji diferencijalna dijagnoza kod obe bolesti?

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovani, Razlozi za nastanak ovih poremećaja rada štitaste žlezde uglavnom nisu bolesti drugih žlezdi i organa, već određeni procesi koji vode izmenjenoj sintezi i sekreciji tireoidnih hormona. Razlike kod ova dva poremećaja su veoma jasne i ne bi smelo da bude problema u dijagnostici, pogotovu sa današnjim mogućnostima određivanja hormona. ass.dr Milena Velojić Golubović