Molim za savet . Imam 32 godine. Ciklus nisam dobila od marta, pojačana mi je maljavost i dobila sam dosta na težini. Rezultati krvne slike su u normali, osim AST 45.0 (10.0-37.0), ALT 52.1 (10.0-42.0), kreatin kinaza 1597.6 (34.0-120.0), LDH 860.4 (220.0-450.0). Hormoni su mi u normali testosteron 1.1 progesteron 14.0, estradiol 49.0, LH 5.0, FSH 6.6. Ja sam domaćica i majka dvoje dece.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana, Što se tiče hormonskih analiza uglavnom su u granicama normalnih vrednosti. Ostale laboratorijske vrednosti pokazuju izvesno uvećanje, te bi trebalo da se urade dodatne analize na gastroenterologiji vezane za funkciju jetre. Sigurno je da je neophodan i pregled ginekologa, kao i određivanje još nekih hormona, prolaktin, kortizol, ACTH, T4, TSH radi procene rada štitaste i nadbubrežnih žlezdi, koje eventualno mogu biti razlog za izostanak menstrualnog ciklusa. ass.dr Milena Velojić Golubović