Poštovana,
    imam 29 godina radim fizički težak posao na otvorenom / električar na kopovima u Kolubari/. Poslednjih godinu dana imam problem sa znojenjem, posebno noću. Ponekad se probudim potpuno mokar i po nekoliko puta tokom noći se presvlačim.
    Molim Vas da mi kažete šta bi to moglo da bude. Koje analize treba da uradim. Nemam nikakvih drugih tegoba, jedino sam mršav i ne mogu nikako da povećam telesnu težinu, a hranim se normalno.
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovani, pokačano znojenje i osećaj vrućine, ali neprestano, kao i smanjenje telesne težine jesu znaci povećanja funkcije štitaste žlezde. Ukoliko nema drugih tegoba verovatno da to kod Vas nije slučaj. Ipak proverite hormone štitaste žlezde. Noćno znojenje može biti znak nekih hematoloških i pulmoloških poremaćaja, tako da se ispitivanje možda trema izvesti u tom pravcu. ass.dr Milena Velojić Golubović