Već 3 god. pijem lekove za visok pritisak (presolol i monopril), rezultati na hormone su sledeći: REF.VRED. Anti-TPO 838,87 ( do 35) T-3 1,64 ( 0,96-3,0) T-4 93,6 ( 62-150) U-TSH 3,62 (0,4-4,0) Posle 2 meseca terapije Euthyrox 25ug rezultati su bili malo bolji: Anti-TPO 205, U-TSH 3,7 , T3 1,74 , T4 96,6. Oba režnja su dosta ehogeno nehomogena, ali se štitasta žlezda uvećava i dalje... Lipidni status mi je normalan... DG: THYREOPIDITIS AUTOMMUNIS SUBCOMPENSATA Gl THYREOIDEAE....
    Da li je moguće sa ovim oboljenjem imati zdravo potomstvo i da li je trudnoća uopšte poželjna? (imam 26 god.)
    S poštovanjem...

    Odgovoreno: 14. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Vrednosti hormona koje pominjete i postavljena dijagnoza za sada ne zahtevaju lečenje i ne bi trebalo da budu razlog bilo kakvim tegobama. Takođe ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema u toku trudnoće. Redovne kontrole 1-2 puta godišnje, u toko trudnoće na 2 meseca.
      ass.dr Milena Velojić Golubović