Poštovana doktorka,
    veoma sam zabrinuta, pre par dana sam radila analize i rezultati su sledeći : TSH - 2,8 ; FT3 - 5.65 ; FT4 - 16,1 ; TG antitela - manje 20 ; TPO - 1884. TPO. Bila sam kod endokrinologa, i konstatovan mi je Hashimoto tireoiditis. Znam da je to autoimuna bolest, predočeno mi je da bi što pre trebalo da ostanem u drugom stanju, imam 35 godina, s obzirom da još uvek nisam rađala.
    Da li je tačno da ima veze sa menopauzom, za sada imam redovne cikluse? Nije mi rađen ultrazvuk. Molim Vas, da mi kažete šta mogu da očekujem u narednom periodu?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Obzirom na navedene vrednosti urađenih analiza, nije Vam potrebno bilo kakavo lečenje i ne bi trebalo da zbog toga imata bilo kakvih problema sa trudnoćom. Šta će se dešavati sa funkcijom štitaste žlezde, odnosno da li će se i kada eventualno razviti hiporireoza ne može se dati bilo kakav odgovor.
      ass.dr Milena Velojić Golubović