Poštovana doktorka,
    ultrazvučni nalaz glasi: Štitna žlezda difuzno uvećana:desni režanj 24x23 mm, istmus 6 mm, levi režanj 22x21 mm. U celosti je izrazito nehomogene građe i veoma hipoehogene strukture. Hormoni:TT4 70,0, TT3 1,8, FT4 6,0, FT3 3,8, TSH-32,0.U pitanju je osoba od 34 godine, a od simptoma ima samo lošu probavu i neredovan ciklus, često bez ovulacije.
    Da li je ova hipotireoza subklinička ili doživotna i da li postoji mogućnost da je zbog nje došlo do poremećaja polnih hormona?
    Molim za Vaše mišljenje
    Hvala.

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Na osnovu rezultata, pre svega FT3, FT4 i TSH radi se o hipotireozi koja zahteva lečenje nadoknadom hormona. Tegobe koje navodite takođe se uklapaju u kliničku sliku smanjene funkcije štitaste žlezde. Terapija je doživotna i sprovodi se preparatima l-tiroksina, npr. tbl Euthyrox, u dozi koja se individualno određuje za svakog pacijenta,
      ass. dr Milena Velojić Golubović