Imala sam simptome izražene nervoze, znojenja, vrućine, i povremeno stezanja oko vrata. Proverila sam štitnu žlezdu i dosadašnji rezultati koje imam su: TSH 0.20 T4 110 Ali najvise me je zabrinuo rezultat ultra zvuka SRUMADIFFUSA ET NODOSA DL. THYREOIDEAE, ŠTITASTA ŽLJ. Granične veličine sa nekoliko mikronodusa delom koloidno izmenjenih u oba lobusa promera od 4 do 11mm. U desnom lobusu u donjem polju prisutno nekoliko grupisanih kalcifikata. Sve lože vrata slobodne. Salivarne žljezde b.o. Lekar opšte prakse mi je rekao da će mi endokrinolog najbolje objasniti o čemu se radi ali kako se zakazuje na dugo vreme ja sam baš pod stresom.
    Molim Vas ako ima neko da mi kaže koliko je ovo opasno i da li po ovim rezultatima postoji sumnja na nepto maligno.
    Veliko hvala na trudu za odgovor.
    Zorica